Nie da się ukryć, że coraz więcej osób zawiązuje związki, które nigdy nie dochodzą do etapu ślubu – narzekają na to głównie księża, ponieważ grzmią, że ludzie ,,żyją w grzechu” a tak naprawdę wszyscy wiemy, o co niezbyt świętym ,,wielebnym” chodzi. Wracając jednak do tematu, co powoduje to, że coraz więcej osób nie ma ochoty na ślub?

Czy związek bez ślubu ma sens?

Niechęć do kontynuacji związku – ale chęć korzystania z plusów

Czasami, niestety, partner nie chce kontynuować związku, więc próbuje w jakiś sposób „zakończyć” związek – starając się nie skrzywdzić partnera, co zmusza go do wejścia w „otwarty” związek pod pozorem spróbowania na nowo. Na tym etapie relacje międzyludzkie mają tendencję do rozpadu, co w dużej mierze powoduje niezadowolenie aktualną sytuacją w związku. Jeśli jednak partner zaproponuje ci otwarty związek, to wiedz, że jest to relacja seksualna między dwojgiem ludzi, oparta na zasadzie niewierności. Ci, którzy wybiorą ten związek, nie mogą używać pojęcia zdrady. W tego typu związku partner może uprawiać seks z innymi i (teoretycznie) nie będzie to wiązało się z żadnymi konsekwencjami. Z ogólnych statystyk wynika, że osoby decydujące się na życie w tym związku są bardziej niezadowolone niż myśleliśmy – ponieważ jak wspomnieliśmy wcześniej – może to być próba zakończenia związku przez partnera. Zdaniem psychologów dzisiaj zbyt wiele oczekujemy od naszych partnerów: chcemy być zadowoleni z seksu, ale potrzebujemy też wsparcia emocjonalnego, a zaspokajając wszystkie te potrzeby, możemy stosować niezdrowy nacisk na drugiej osobie. Ludzie, które decydują się na nawiązanie relacji to zazwyczaj ludzie młodzi, ale oczywiście są też osoby w wieku dorosłym. Wiele osób wchodzących w ten związek stwierdza, że seks nie ma nic wspólnego z uczuciami „jednej” osoby i trudno jest zachować lojalność. To bardzo logiczne podejście, ale musimy pamiętać, że miłość jest nielogiczna.

Brak wspólnej wizji

Kolejnym problemem może być brak wspólnej wizji na przyszłość – może to spowodować nieporozumienia, zaniedbania i samotność. Jesteśmy tylko ludźmi, nikt nie może przeczytać w myślach tego, czego chcą inni. Między ludźmi są bardzo podobne relacje, więc chęć realizacji tych marzeń jest blisko drogi, ale to kwestia szczęścia, a umieszczanie naszego szczęścia na zakrytej karcie nie jest dobrym pomysłem.

Źródło: sex blog