Wiele osób chce wrócić do swojego partnera po tym, jak zostali przez niego zdradzeniu, ponieważ samotność jest dla nich przerażająca. Ale dlaczego nigdy nie powinno się wybaczać zdrady partnera? O tym już za chwilę!

Dlaczego nigdy nie powinniśmy wybaczać zdrady partnera?

Zdrada – czym ona jest?

To nie tyle co nawet sam seks, to albo flirtowanie z kimś, kto nie jest naszym partnerem, całowanie, a nawet romans – to też uprawianie seksu z inną osobą, gdy jesteś jeszcze w związku. Niektórzy robią to, ponieważ nie są w pełni zadowoleni z obecnego związku, niektórzy oszukują swojego partnera, ponieważ nie mają nic do roboty, ale czują, że wyglądają lepiej i dlatego jest bardziej prawdopodobne, że mogą znaleźć sobie drugiego partnera.

Czy da się przewidzieć zdradę?

Tylko w teorii można uniknąć zdrady. Chociaż można zminimalizować ryzyko zdrady. Przedyskutuj z wyprzedzeniem swój związek z partnerem, swoje potrzeby i inne sprawy ze swoim partnerem, aby sprawdzić stan swojego związku. W normalnych okolicznościach nie rozmawiamy o takich ogólnych sprawach, zwłaszcza gdy sprawy układają się dobrze i nawiązujemy kontakty. Jednak im szybciej zrozumiesz preferencje własne i partnera oraz definicję zdrady, tym lepiej. Przecież fakty mogą wskazywać, że mamy zupełnie inne poglądy na temat wierności oraz uprawiania seksu. Najlepiej wtedy cofnąć się lub ciężko pracować, aby znaleźć rozwiązanie, które zadowoli obie strony. Tutaj komunikacja jest niezbędna. Jeśli to się nie powiedzie, lepiej zerwać niż oszukiwać, bo wtedy też zerwiemy według względnego porozumienia, prawda?

Czy masturbacja jest formą zdrady?

Masturbacja jest zdecydowanie lepszym wyborem niż oszustwo, może pomóc „odejść” od dotychczasowego „standardu”, abyśmy mogli zobaczyć, że nasz partner jest wyjątkowy. Jest to również rozwiązanie, gdy partnerzy nie mają czasu. Dlatego chociaż masturbacja nie jest powszechna, masturbacja nie zaszkodzi twojemu związkowi i nie poprawi twojego życia seksualnego.

Jeśli jednak dojdzie do zdrady

Powinieneś powiadomić przede wszystkim, aby powiadomić wszystkich swoich bliskich, że Twój partner Cię zdradził. Oczywiście jest to bolesne, ale jeśli tego nie zrobimy, były partner może otworzyć drogę do uczynienia naszego życia bardziej chaotycznym – w końcu zdrada partnera to w wielu przypadkach ostateczność, więc ludzie którzy utracili kontrolę, starają się jeszcze nam zaszkodzić. Warto też po prostu „płakać”. Następnie pozbądź się wszystkich zdjęć, prezentów i innych rzeczy, które dostałeś od niego, gdy byliście razem. Tylko w ten sposób możesz pomyśleć o zadbaniu o swoje złamane serce.