Każdy, kto choć raz w życiu był w dłuższym związku może to potwierdzić, że tak naprawdę ciężko jest mieć idealny związek, no I mimo to że się zakończył, to były pewne kwestie, które by warto było poprawić. Dlatego też dziś przedstawimy ci pewne porady, które możesz wykorzystać, aby poprawić twój związek!

Najlepsze porady dla zakochanych – co możesz zrobić, aby poprawić twój związek?

(Szczere) rozmowy

Najlepiej by było, gdyby twoja druga połówka byłaby równocześnie twoim najlepszym przyjacielem/przyjaciółką. Wiadomo, nigdy tak raczej idealnie nie będzie, ale jeśli potraficie ze sobą rozmawiać, to na pewno wiele problemów w swoim związku rozwiążecie. Pamiętaj tylko o tym, że te rozmowy powinny być szczere. W innym wypadku, jeśli zaczniecie sobie kłamać, to po prostu narobicie sobie więcej problemów w związku, co tak łatwo przecież później nie jest rozwiązać, prawda? Tak samo z resztą jest ze wspólnym hobby, ponieważ znajdowanie wspólnych zainteresowań może być skomplikowanym procesem, ponieważ naprawdę trudno jest niekiedy dobrać odpowiedni temat do was obojga. Jeśli masz już jakieś wspólne hobby, to świetnie, ale nie zapominaj, że opłaca się dalej rozwijać i szukać. Czasami lepiej jest nawet, jeśli nie masz ochoty na uprawianie tego hobby – to po prostu zrób to, aby sprawić przyjemność partnerowi. To też dobre rozwiązanie, ale pamiętaj o tym, aby wcześniej mu lepiej o tym powiedzieć.

Pozwól partnerowi przejąć inicjatywę

Nigdy w dobrym związku nie powinno dojść do sytuacji, gdzie jeden z partnerów w związku zgadza się na wszystko, co chcesz zrobić, ale nie jest to odzwajemnione. Dlatego warto od czasu do czasu zapytać tą drugą osobę o to, co chce robić. Jeśli twój partner jest cichą osobą, to na pewno powinineś myśleć o tym, aby zapytać go w odpowiedni sposób. Zwykłe ,,co chcesz robić” – zazwyczaj spotka się z zejściem rozmowy na inny temat, ponieważ twój partner po prostu nie był na to przygotowany. Najlepsze momenty, kiedy możesz go spytać o rozmowę to po obiedzie, lub też kiedy oboje odpoczywacie.

Warto od czasu do czasu coś pozmieniać w łóżku

Jeśli twój partner jest z reguły osobą cichą, bądź introwertyczną to zapewne będzie miał problem z wyrażeniem swoich dzikich fantazji erotycznych. Dlatego najlepiej jest najpierw prowadzić normalne życie seksualne, a potem stopniowo rozmawiać o swoich fantazjach seksualnych i powoli pokazywać je partnerowi. Oczywiście cały czas istnieje tu ryzyko, że jeśli twój sposób na nudę w łóżku okaże się zbyt perwersyjne, to twój partner się przestraszy. Dobrym przykładem na to, jak zacząć łóżkowe igraszki jest użycie bielizny erotycznej. Partnerka nosząca tę seksowną bieliznę z pewnością poczuje się pewniej ponieważ będzie jeszcze piękniejsza. Pamiętaj więc o tym, że każdy zabieg który urozmaica Twoje życie seksualne, może wzmocnić Twój związek i go poprawić.

Nie zapominaj o tych małych rzeczach

Czasami prezent w postaci dobrego śniadania, przyniesienia kawy bądź też kwiatu bez okazji, może naprawdę poprawić humor twojemu partnerowi. Pamiętaj o tym, ponieważ może to pomóc ci rozwijać twój związek nawet dalej.