Jeszcze nie tak dawno temu dla wielu osób wręcz niewyobrażalne było to, że w ogóle da się nawiązywać jakiekolwiek znajomości przez internet. Dzisiaj rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. W sieci jak grzyby po deszczu pojawiają się kolejne portale randkowe, które ułatwiają znalezienie swojej drugiej połówki szczególnie ludziom bardzo nieśmiałym. Pierwszy kontakt odbywa się online co powoduje, że nieśmiały może łatwiej porozmawiać z inną osobą, która też ma ochotę na sex. Jak jednak tak naprawdę wykorzystuje się te portale?

Naturalnie na każdym takim portalu jest trochę ludzi, którzy faktycznie szukają w ten sposób swojej drugiej połówki. Poszukują tam miłości, zrozumienia i ciepła rodzinnego. Tak naprawdę jednak zazwyczaj portale te służą do zwykłego umawiania się na sex.

Można łatwo odnaleźć osoby ze swojej okolicy, które są chętnie do miłosnych uniesień i to bez żadnych zobowiązań. Czy jest to niemoralne? Z pewnością wszystko zależy od poglądów i jak spostrzegana jest erotyka. Dla jednych ludzi jest to zachowanie naprawdę niegodne człowieka, a dla innych nie ma w tym absolutnie nic złego.